zpět

  • PC, TV a monitory

Repasovaný notebook jako ekologická alternativa do domácnosti

27. 5. 2022

Počítač v dnešní době potřebuje téměř každý. Ať už k práci, nakupování, zábavě nebo online výuce. Kde ale hledat, když sháníte spolehlivou výbavu za co nejmenší cenu?

Řešením může být repasovaný počítač nebo notebook, který pořídíte i za třetinu původní ceny. Navíc nákupem repasovaného zařízení přispějete k udržitelnějšímu fungování naší ekonomiky.

Repasují se výkonné notebooky business třídy

Pod repasovaným zařízením si můžete nejčastěji představit výkonný profesionální notebook, který kdysi sloužil ve velké korporaci jako je například banka nebo pojišťovna. Tam se firemní počítače pravidelně obnovují a ty vyřazené odkupují další, specializované firmy. Zařízení se následně pečlivě zkontroluje, vyčistí a případně se vymění poškozená součástka.

Repas vám přinese hned několik výhod

S repasovaným notebookem ušetříte, v některých případech až ⅔ z původních nákladů. Získáte tak dobrou výbavu i výkon za nízkou cenu. Samozřejmostí u repasovaných notebooků je také poskytovaná záruka, takže se nemusíte obávat nějakého překvapení.

Pro zastánce ekologie a udržitelnosti je repasovaný notebook skvělým řešením také proto, že využijete techniku, která jiným dosloužila, ale ještě zdaleka nepatří do odpadu. Snížíte spotřebu energií na výrobu nového zboží, poptávku po surovinách a drancování zdrojů v přírodě.

Nevýhod mají repasované notebooky jen minimum. Protože se obvykle jedná o notebooky business třídy, jsou kvalitní a méně poruchové. Jediné, na co je potřeba upozornit, je životnost baterie.  Ta ale není nikdy tak dlouhá, jako životnost notebooku, takže s výměnou se časem stejně počítá.

Do kanceláře i pro děti

Repasované notebooky se hodí do kanceláře, domácí pracovny i pro studijní účely. Zvládnou práci s dokumenty, tabulkami, brouzdání internetem i sledování filmů.

Na druhou stranu se nehodí pro hráče a velké grafické práce. Pokud máte takovéto potřeby, sáhněte raději po jinak konfigurovaných zařízeních.

Na co si dát pozor

Než za zařízení zaplatíte, ujistěte se, že skutečně kupujete repasovaný počítač nebo laptop. Repasy nejsou to samé jako bazarová zařízení. Repasované notebooky nakupujte vždy u ověřených prodejců, s co nejdelší zárukou


Dosloužilý počítač odevzdejte k recyklaci

Pokud vám už počítač nebo notebook opravdu dosloužil, nezapomeňte ho řádně odevzdat k recyklaci. Nevíte kam? Poradíme vám ZDE

Zdroj foto: istockphoto.com