Konference Cirkulář Chytré recyklace 2021

Nahlédněte s námi pod pokličku nakládání s odpady, recyklačního průmyslu a oběhového hospodářství. Přijměte pozvání na multioborovou online konferenci na téma cirkulární ekonomiky a odpadového hospodářství pořádanou Asociací Informačních Technologií a Telekomunikací a kolektivními systémy REMA.

Mobily a tablety

Recyklací mobilů pomůžete přírodě i Lince Bezpečí

Tak jako papír, plast a další materiály je možné také mobilní telefony ekologicky recyklovat a přispět ke snížení CO2 a ochraně životního prostředí. V současnosti se ale celosvětově k recyklaci dostane zhruba jen 10 % vysloužilých mobilních telefonů, v České republice je to pouhých cca 6 %.

Mobily a tablety

Medaile na Olympiádě budou z recyklované elektroniky

Téměř 79 tisíc tun staré elektroniky posloužilo k výrobě přibližně 5 tisíc medailí, které nasadí na krk šampioni Letních olympijských a paralympijských her 2021 v Tokiu. Olympiáda proběhne v termínu od 23. července do 8. srpna 2021 a půjde o doposud nejekologičtější a nejudržitelnější hry v historii. 

Baterie a akumulátory

Loni se v Česku prodalo meziročně o 50 % více elektrokol. Jak pečovat o baterii, aby co nejdéle vydržela?

Každé třetí kolo, které se v Česku v roce 2020 prodalo, mělo elektrický pohon. Pokud i vy patříte k milovníkům cyklistiky bez námahy, máme pro vás tipy, jak se starat o baterii elekrokola a poradíme kam s ní, až vypoví službu.

Světelné zdroje

V českých domácnostech svítí kolem 60 milionů svítidel. Víte, kam s nimi až doslouží?

V loňském roce si Češi pořídili asi 4 miliony nových svítidel. Přispěla k tomu zejména pandemie koronaviru, která nás přiměla trávit spoustu času v našich domovech. Více svítidel ale rovná se i více žárovek, které jednoho dne doslouží, a tudíž i více elektroodpadu, který je potřeba odevzdat k recyklaci. 

Mobily a tablety

Zapojte se do ochrany goril nížinných se Zoo Praha. Stačí přinést starý mobil nebo tablet

Již více než deset let pomáhá Zoo Praha ve spolupráci se společností REMA Systém gorilám nížinným v rámci projektu "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Pomoc směřuje ke gorilám žijícím ve střední Africe, kterým kvůli pytlákům hrozí vyhynutí.