Domácí spotřebiče

Nechte si odvézt staré elektro zdarma se službou BUĎ LÍNÝ

Pokud máte doma léta nahromaděné staré elektrospotřebiče, protože otevírací dobu sběrného dvora prostě nestíháte nebo ho ve svém okolí ani nemáte, můžete zkusit využít službu společnosti REMA Systém - BUĎ LÍNÝ.

Baterie a akumulátory

Znáte FamilyBox? Šikovnou krabičku na sběr baterií?

Víte, že v domácnosti nás běžně obklopuje až padesát baterií, které napájí naše elektronické pomocníky? Ať už jde o dětské hračky, nástěnné hodiny či dálkové ovladače, všechny baterie jednou doslouží. Pak je na místě je vyhodit. Ale kam?

Mobily a tablety

Zapojte se do ochrany goril se Zoo Praha. Stačí přinést starý mobil

Již více než deset let pomáhá Zoo Praha ve spolupráci se společností REMA Systém gorilám nížinným v rámci projektu "Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa". Pomoc směřuje ke gorilám žijícím ve střední Africe, kterým kvůli pytlákům hrozí vyhynutí.

EURACTIV.cz: V Evropě se každý rok vytřídí zhruba 40 % elektrozařízení

Zatímco v Chorvatsku se každý rok zrecykluje až 80 procent veškerého elektronického a elektrického odpadu, na Maltě tomu je jen kolem 20 procent. Co se nejčastěji třídí a proč mezi členskými státy existují takové rozdíly?

Lednice a klimatizace

Nové energetické štítky přinášejí přehledné značení spotřebičů

Od 19. března 2021 musejí být všechny spotřebiče z pěti vybraných skupin, například pračky, myčky nádobí či ledničky, opatřeny novým energetickým štítkem. Nově se stupnice energetických tříd vracejí k původní škále A až G a došlo i k úpravě informací, které štítky nesou.

Lednice a klimatizace

Rok 2021 ve znamení delší životnosti a opravitelnosti elektroniky

V letošním roce můžeme očekávat implementaci řady evropských legislativních novinek a iniciativ, které cílí například na vyšší opravitelnost, delší životnost a celkově lepší udržitelnost elektroniky, včetně oblíbených smartphonů. Těch se loni globálně prodalo skoro 1,3 miliardy kusů, míra jejich recyklace však celosvětově dosahuje prozatím jen něco málo kolem 20 %.