Kupujete tonery do tiskárny? „No name“ modely ohrožují zdraví i přírodu

Kdo má tiskárnu, ten do ní jednou za čas potřebuje koupit toner. Pokud zvolíme ten originální, tak si zpravidla připlatíme. Češi proto často sahají po levnějších alternativách, které aktuálně tvoří 60 procent trhu. Ty však dle odborníků často obsahují nebezpečné, karcinogenní látky. Povolené limity překračují až 8500krát.

 

Domácí spotřebiče

K recyklaci se dostane pouze 10 % elektronických hraček. Víte, kam s nimi?

Plasty, papír, sklo. To jsou materiály, které zvládne rozpoznat, a tedy i odevzdat do správného kontejneru kdekdo. Problém jsou ale hračky. Zejména ty elektronické. V roce 2022 jich celosvětově skončilo v odpadu více než 7 bilionů. Správně zrecyklována byla ale jenom desetina z nich.

Domácí spotřebiče

6 pravidel správné péče o rychlovarnou konvici. Jak se o ni starat, aby dlouho a dobře sloužila?

Rychlovarná konvice je spotřebič, který mnoho z nás používá i několikrát denně. Ohříváme v ní tu nejcennější tekutinu. Proto bychom měli myslet na to, aby voda, která projde konvicí, zůstala čistá a zdravotně nezávadná. Připomeňte si rady a tipy, jak se o tento spotřebič správně starat, aby správně fungoval dlouhá léta.

Co je to downcyklace a jak vypadá v praxi?

Downcyklace bez pochyb patří do slovníku těch, kteří se zajímají o udržitelný životní styl a ochranu životního prostředí. Víte, ale s jistotou, co konkrétně downcyklace je? Jaký je rozdíl mezi recyklací a downcyklací? Pojďte si o významu udělat definitivně jasno. 

Co je to ESG? Základní informace o tom, koho se týká a co přinese

Zkratka ESG je v poslední době stále užívanější pojem, který je důležitý pro investory, vedení firem, ale i pro veřejnost obecně. Co ale přesně znamená, proč je důležitá a proč se o ní dnes tak moc mluví?

Baterie a akumulátory

5 pravidel správné péče o baterie. Jak se o ně starat, kdy je vyřadit a kam je odevzdat?

Baterie jsou nedílnou součástí našeho každodenního života. V průměrné domácnosti bychom jich napočítali až několik desítek. Podle údajů Ministerstva životního prostředí je jich každým rokem předáno k recyklaci více než 21 tisíc tun. A ty, které skončí v přírodě, se rozkládají 200 až 500 let.