Jak se recyklují vysloužilá elektrozařízení? Nahlédněte s námi do chráněné dílny

Co se děje s televizí, jakmile dorazí do sběrného dvora? Co dělá prodejce se starými pračkami, které lidé odevzdali při nákupu nových? A jak jdou ještě využít vysloužilé mobily? S projektem Chytrá recyklace jsme se vydali do místa, které elektroodpad mění v elektropoklad. 

ReUse centra: záchrana pro nepotřebné věci

Znáte nejjednodušší způsob, jak darovat nepotřebné funkční věci dál?
ReUse centra dávají nový život starým věcem a snižují množství odpadu. Projděte si s námi, jak reUse centra fungují, jaká je jejich hlavní myšlenka, kde je vůbec najdete a co můžete přinést.

 

Osvědčené tipy na výlety za ekologií

Vyrazte do nejrůznějších koutů Česka a navštivte zajímavá místa, kde strávíte příjemný čas v přírodě, odpočinete si nebo se třeba dozvíte něco nového. Den nabitý ekologickými zajímavostmi pobaví nejen vaše ratolesti! 

 

Nízký a vysoký tarif – který vám ušetří?

Věděli jste, že pokud zapnete energeticky náročnější spotřebiče v určitou dobu, ušetříte? Pomůže vám s tím nízký tarif a dobře stanovená distribuční sazba. 

PC, TV a monitory

Repasovaný notebook jako ekologická alternativa do domácnosti

Počítač v dnešní době potřebuje téměř každý. Ať už k práci, nakupování, zábavě nebo online výuce. Kde ale hledat, když sháníte spolehlivou výbavu za co nejmenší cenu?

Vyvracíme mýty: vypnout nestačí

Poctivě zhasínáte, zbytečně nepouštíte vodu, vypínáte topení na noc. Snažíte se šetřit, ale pořád nejste spokojení s fakturou za elektřinu?

Přihlaste se k odběru newsletteru!

Přihlásit se k newsletteru