PC, TV a monitory

Repasovaný notebook jako ekologická alternativa do domácnosti

Počítač v dnešní době potřebuje téměř každý. Ať už k práci, nakupování, zábavě nebo online výuce. Kde ale hledat, když sháníte spolehlivou výbavu za co nejmenší cenu? Řešením může být repasovaný počítač nebo notebook, který pořídíte i za třetinu původní ceny. Navíc nákupem repasovaného zařízení přispějete k udržitelnějšímu fungování naší ekonomiky.

Vyvracíme mýty: vypnout nestačí

Poctivě zhasínáte, zbytečně nepouštíte vodu, vypínáte topení na noc. Snažíte se šetřit, ale pořád nejste spokojení s fakturou za elektřinu? Peníze vás totiž může stát tichý žrout energie, kterého najdete v mnoha domácnostech. Pohotovostní (stand-by) režim elektrospotřebičů může tvořit 8 až 11 % celkové spotřeby a vy o něm ani nemusíte vědět.

Recykloboti zachraňují planetu

Interaktivní webová hra vzdělávacího projektu Chytrá recyklace učí děti, proč a jak správně třídit vysloužilé elektrospotřebiče a nabádá  k ochraně přírody.

Chystáte se na jarní úklid? Nezapomeňte na staré elektrospotřebiče

Blíží se období, kdy se mnozí z vás chystají k úklidům v bytech, domech, garážích. Ačkoli se jarní úklid týká většinou oblečení, důležité je nezapomínat ani na vysloužilé elektrospotřebiče a baterie, které je potřeba odevzdat k recyklaci.

Pravidla 5Z pro udržitelnější život bez odpadu podle Bey Johnson

Máte chuť udělat změnu ve svém životě? A co třeba začít se chovat trošku více udržitelně, nebo rovnou přenastavit chod své domácnosti podle principu Zero Waste? Není to taková věda, stačí udělat malé změny, a pokud nás bude dost, mohou se dít velké věci.

Světelné zdroje

Ve světle ekodesignu

Ekodesign slaví v tomto roce kulaté narozeniny. Právě před 30 lety, v roce 1992, se na veletrhu v Hannoveru představila otočná kancelářská židle z dílny firmy Wilkhahn Ltd. Její tým stvořil židli podle zásad ekodesignu a výrobek slavil úspěch nejen u ekologů, ale především u spotřebitelů. Ekodesign se od té doby usídlil v hlavách designérů, spotřebitelů i legislativních tvůrců EU.

Přihlaste se k odběru newsletteru!

Přihlásit se k newsletteru